Chvála dobrým sousedům II.

Chvála dobrým sousedům II.

Jedu na do Maďarska, na jednodenní výlet do termálů. Dostala jsem to jako předčasný dárek k Vánocům.
Jak se tak těším a plánuji, co sebou vzít, najednou jsem si uvědomila dost závažnou věc. Budu z domu i přes noc a má mrznout. A já vytápím dům krbovými kamny, a když nebudu doma… Brrr, vrátím se do zimy!
Tak to tedy ne. Musím si pustit plyn – totiž plynový kotel. Nastavím termostat a bude teplíčko.
A šla jsem kotel na plyn rovnou pustit. Zajiskřilo to, zahučelo, rozhořelo se to. Spokojeně jsem se otočila a vyšla na dvůr. Vracím se po chvíli – kotel na mne spokojeně pomrkává červeným očkem a netopí. Zkontrolovala jsem teplotu v pokoji – ne, termostat mne ujišťuje, že do tepelné pohody ještě pár stupňů chybí. Udělala ještě jeden pokus, a ještě jeden – pokaždé se kotel vyloženě radostně rozhučí – a po chvíli zhasne. Takhle to tedy nepůjde.
Požádala jsem o pomoc souseda. Přišel, zkontroloval, co mohl, určil i příčinu, proč kotel nefunguje, ale na její odstranění doporučil souseda druhého. Druhý soused byl dnes, v sobotu, ještě v práci, ale nebylo mu za těžko přijít v sedm večer. Přišel, podíval se na to – topím. Hurá, já topím plynovým kotlem, nebudu mrznout!
Jsem tak ráda že mám dobré sousedy. Můžu se na ně obrátit s problémy, které jsou nad mé opravářské schopnosti.  Už mi zalévali  zahradu a opatrovali psa, vezli mne k vlaku, když jsem měla obavu, že nestihnu přípoj, další soused mi pomáhal s těžkou sekačkou a sám mne vybídl, ať si o pomoc řeknu i příště.
V mém okolí žijí lidé ochotní pomoci v nouzi. Snad jim to budu moci někdy nějak vrátit.
Děkuji.

5 thoughts on “Chvála dobrým sousedům II.

  1. Je to o lidech, tady na městě si každý hledí svého, ale věřím, že kdybych kohokoliv požádala, že pomůže. Tedy alespoň doufám.

  2. My když potřebujeme třeba nějaké nářadí, co doma chybí, tak u souseda se vždy najde. A taky naopak.

  3. Přesně tak, není nad dobré sousedské vztahy. Věřím, že kdybychom potřebovali pomoc, že nás neodmítnou. Máme horkovod, tak se topí stále, aniž bychom nějak zasahovali. Můžeme být z domu jako dlouho chceme, teplo bude pořád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *