Deník postarší dámy – 3. den po vakcinaci a naposledy (sobota 27. 3. 2021)

Deník postarší dámy – 3. den po vakcinaci a naposledy (sobota 27. 3. 2021)

Dnes je to třetí den po injekci a už druhý den jsem bez problémů. V podstatě nemám ohledně očkování co psát –  pozdější komplikace se mi snad už také vyhnou. Pokud by se přece jen objevily, určitě bych se vám s nimi svěřila také. Jindrovi nebylo vůbec nic a myslím, že ani nebude. Prostě chlapi to maj´asi jinak. Zcela jistě to tedy můžu tvrdit o Jindrovi a slyšela jsem, že to tak má i Chuck Norris.
Podle informací bychom měli být zhruba za tři týdny proti Covidu zvětší části chráněni. Druhá injekce nás čeká až za dvanáct týdnů – počátkem dubna.
Tyhle článečky jsem začala psát, abych možná pomohla těm, kdo s očkováním váhají. Nemám v úmyslu přesvědčovat někoho, kdo se prostě očkovat nechce, je to jeho přesvědčení a já je toleruji. Přesně a upřímně jsem zde popisovala všechny vedlejší účinky, které se u mne projevily – a byla jsem mile překvapená, že trvaly jen jeden den a daly se přežít. Nikomu ale nebudu tvrdit, že se u něj nic jiného nebo vážnějšího projevit nemůže. Mám jen takový pocit, že těch obav je mezi námi víc než by muselo být. Ale to si musí opravdu zvážit každý sám.
Pokud se rozhodnete se nechat očkovat, můžete aspoň částečně ovlivnit i to, jakou vakcínu dostanete. My byli očkováni vakcinou AstraZeneca, ale to neznamená, že ji musíte dostat i vy. AstruZenecu mají přidělenu obvodní lékaři, očkovací centra mají lepší vybavení a tak mohou využívat vakcíny vyžadující uložení hluboko pod bodem mrazu.

Tak vám všem přeji, ať se vám Covid vyhne, a co se týká vakcinace, ať se rozhodnete správně, tak či onak. A ještě – pokud byste měli po očkování nějaké problémy a chuť se o ně s někým podělit, napište je sem do kmentářů 🙂

P.S. Abych nevybočila z tradice připomenu – Oříšky jsou k dostání už jako knížka klasická a i jako e-kniha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *