Deník postarší dámy – Brblání a soutěž o název pohádkové knížky! – pondělí 19. 9. 2022

Deník postarší dámy – Brblání a soutěž o název pohádkové knížky! – pondělí 19. 9. 2022

To jsou mi věci. V létě bylo nadměrné horko a sucho – a teď v září je až příliš zima a prší. V průměru normální počasí, že? Tak je to i s průměrnými platy  a průměrnými důchody. Pro mne jsou tedy aktuální ty důchody. No, ne že bych si zrovna já stěžovala, jsme dva, barák je splacený, plyn máme ještě rok fixovaný, tak vocogou, že jo.  Mne jen udivila ta průměrná částka, kterou my důchodci bereme.
A pryč odtud. Tohle já nezměním a naříkání mne nebaví. Kdybych měla na něco brblat, tak je to v mém případě zdraví a nemoci. Protože věřte nevěřte, opět sem byla marod. Není to k vzteku? Do prkýnka, pokud některé mé problémy patří k věku, no dobře, já se s nimi naučím žít. Jinak to prostě nepůjde. Jenže abych byla pořád tak nachcípaná, že bych musela brát ATB? To mne tedy štve. A rozhodně to není po vakcinaci, naopak. Já se dala už loni očkovat právě proto, že jsem byla pořád marod – tak abych to přežila, kdybych dostala plnou dávku toho původního silného Covid viru.  Vakcinace mi nijak neublížila, ale také nepomohla.  Marod jsem pořád. Takže jsem se rozhodla. Mé tělo je mé tělo a bude poslouchat mne, ne já jeho. Nebudu zbytek života stát u branky, šetřit se a sledovat, jak žijí ti okolo mne. A basta.
Takže to máme také vyřízené a můžeme dál.
Pochlubím se. Začátkem listopadu mi vyjde další e-kniha, v pořadí pátá. Bude to pět pohádek o vílách.  V té jedné, poslední, je hlavní postavička malý čert Jajdin, víla se tam ale vyskytuje také. Dělá mi ale starost, jak by se knížka měla jmenovat. Původní název Vílí pohádky nebo jen Pohádky o vílách jsem zavrhla. Zjistila jsem si, že knížek s takovým návem už existuje několik. Nemáte někdo nějaký nápad? Pokud ano, napište mi ho, prosím, do komentářů. Když se bude líbit i mně, pošlu vám pak jako odměnu odkaz na stažení knížky.

Vlastně to můžeme vzít jako soutěž! No jo, že mne to hned nenapadlo!

Takže vyhlašuji soutěž na název pohádkové knížky! Jak jsem už napsala výše, je to pět samostatných pohádek o vílách, v jedné se sice víla vyskytuje, ale hlavní postava je čert.  Podtitulek pohádek je Laskavé pohádky o vílách a jednom čertovi. Tak. Lámejte si hlavičky 🙂 Mně to pomůže a vy můžete získat vánoční dárek. Budte si moci vybrat, jestli vám mám poslat odkaz na čtení knížky do čtečky, počítače nebo do mobilu.

Soutěž začíná dnes –  19. září – uzavřena bude 29. září .

No vida. Jsem zvědavá, jaké názvy mi navrhnete. A kdo a kolik z vás se soutěže zúčastní. Jestli tedy vůbec někdo.

Ilustrace – Kateřina Kupcová

 

 

15 thoughts on “Deník postarší dámy – Brblání a soutěž o název pohádkové knížky! – pondělí 19. 9. 2022

  1. To se mi líbí, jak se soutěž rozbíhá 🙂 Zatím není žádný název jednoznačný, ale z dal by se poskládat z jednotlivých návrhů. Takže upřesním. Odměna patří každému, z jehož návrhu použiji i třeba jen část :-). Ale ne tomu, kdo by podané návrhy použil k tomuto účelu sám. Každý nápad musí být originál.

  2. Víly si vždy představuji, že se rodí z mlhoviny, jsou průhledné a něžné. A jeden čert? Toť oříšek. Tak třeba:
    POHÁDKY Z MLHOVINY A ČERTOVSKÉ KOPÝTKO
    Třeba mě ještě něco napadne. Elena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *