Deník postarší dámy – Laviny a jiskřící sníh (29.1.2019 – středa)

Deník postarší dámy – Laviny a jiskřící sníh (29.1.2019 – středa)

 

ilustrační foto Jiřina Votavová

Dnes je krásně modro a sníh jiskří. Včera tálo a v noci mrzlo, ještě v devět ráno teploměr ukazoval mínus devět. Ale to tání včera vyvolalo laviny mokrého sněhu ze střech. Jedna taková mi spadla z kraje noci do dvora. To byl teda rachot. Já i Ferda jsme vyletěli se podívat, každý ze svých dveří. Dvorkové blikátko mi posvítilo na val rozlámaných kusů sněhových ker, metr do výše, metr a půl šířka, mini Alpská lavina podobou i rachotem. Neotevřu dveře z pokoje, Ferda nemohl seběhnout z terasy na svou cestičku kolem domu. Zůstal nahoře stát a čučel jak trosečník na opuštěném ostrově. Pak si vnitřkem domu přes prádelnu přišel pro pohlazení.
A jak jsem už napsala, pak začalo mrznout. Dnes je všude ledovka, odhrábnutý sníh kolem silnice a chodníků se proměnil na klouzavé ledové bariéry.
“Ještě že jsem si to včera všechno odchodila,” pomyslela jsem si spokojeně při pohledu z okna a šla si uvařit kafe.
Mám takovou krátkou brigádku, která mne nutí chodit. Tý jo, první den jsem málem padla, netušila jsem, že jsem tak z kondice. Včera to už šlo, beru to jako trénink na jarní, letní a možná i podzimní toulky po různých kopečcích. Už se na to moc těším.
Hm, také jsem si najednou uvědomila jednu docela podstatnou věc, aspoň pro mne. Konec ledna a já sem dávám první příspěvek. Není to tím, že bych nepsala, naopak, píšu až moc 🙂 Mám rozepsaný další příběh. O takové městské, trochu zhýčkané, holčičce. Možná vám sem vložím ukázku a byla bych docela ráda, kdybyste mi sem pak napsali, zda vás to zaujalo a chcete pokračování 🙂
Tady samozřejmě až tu ukázku sem vložím.

Ilustrační foto Jiřina Votavová

A ještě něco – chtěla jsem vyfotit a vložit sem ukázku té mé dvorní laviny – a foťák se mnou nemluví. Odmítá fotit nebo si snímky pamatovat, nevím. Prostě při pokusu o stažení fotek do počítače mi oznamuje, že žádné nové nemá.
Mizerka jeden cvakací. Ještě že mám dost známých a kamarádek, které fotí na rozdíl ode mne dobře a hezky.

A vám všem přeji pěkný den a ať vám na ledu neklouzají nohy.

 

16 thoughts on “Deník postarší dámy – Laviny a jiskřící sníh (29.1.2019 – středa)

 1. Tolik sněhu jsme tu letos ani neměli. Naštěstí.
  Teď je 14. únor a celý den svítilo sluníčko. Bylo tak krásně, že jsem vylezla na zahrádku a ostříhala přebujelou kalinu a také jsem ustříhala staré doubky, na které jsem na podzim zapomněla. No, spíš se mi nechtělo.

    1. Už mi lezou rajčata, dostala jsem papriky a mám nachystánu na vysetí majoránku. Sousedi mají dokonce i brambory v zemi 🙂

     1. Takže teď už jenom zapršet. Té vody snad letos bude více než vloni.

     2. Rojaku, já jen tak nachystala pod okap sud, aby mi nepřekážel v místě, kde byl na zimu uskladněný – a do hodiny pršelo. Už je do třetiny plný 🙂

 2. My tu nemáme ani sníh, ani led, většinou je teplota nad nulou a pokud trochu sněhu někdy bylo ráno, odpoledne ani “ň” . Občas zapršelo a tak jsou vidět i kvetoucí sedmikrásky, sousedovi rozkvetl zlatý déšť a rododendrony vypadají lépe než v létě. Občas vyleze i sluníčko…..

 3. Milá Matyldo, moc zdravím a hlásím, že jsem poctivě dočetla vše, co jsem ještě nečetla a pobavila jsem se. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *