Deník postarší dámy (úterý 28.8.) – Dáma na švestkách

Deník postarší dámy (úterý 28.8.) – Dáma na švestkách

Poslední dobou se mi kumulují nemoci a úrazy. Napřed jsem si opařila ruku při vaření marmelády. Třešeň vyprskla z hrnce a přistála mi na ukazováčku levé ruky. Zůstala mi tam popálenina druhého stupně ve tvaru osmičky ( podoba vypeckované třešně). Protože byla velikosti 1 x 1.5 cm, nevolala jsem RZP, namazala ji nějakou mastičkou a úspěšně na ni zapomněla. Za dva dny na to jsem sebou plácla na zem, o tom jsem tady už psala. A opět po dvou dnech další  zdravotní problémy. Dopoledne pouze žaludek jak na vodě, pak… nebudu vám popisovat, co bylo dál. Pokud na tom někdo trvá, tak ať si představí střevní chřipku trvající většinou něco okolo jednoho týdne vtěsnanou do 24 hodin. Protože ono to ku podivu opravdu nebylo delší. Ale o to hnusnější.
Tak, a stačí. Téma z mé strany je vyčerpané.

okurkošvestka

Dnes jsem pokračovala ve sběru švestek. Jak si to tak šmejdím v záhonu okurek, nad kterým jeden ze stromů roste, zůstala jsem zírat s otevřenou pusou. Abyste rozuměli. Nakladačky i salátovky na zahradě už mají po sezóně, ale já ještě ty téměř suché rostliny nestačila zlikvidovat. Bylo moc horko, musela jsem sbírat ty švestky, mrkev, prostě důvodů bych si našla moc. Jen jsem je přestala zalévat. Pak jsem si s pobavením všimla, že okurky to vzdát nechtějí a na výhonech mají stále zelené lístky a dokonce květy. No, tak ať si dělají, co chtějí, svému osudu nakonec neujdou a skončí na hromadě určené ke spálení. Tak i dnes. Protáhla jsem ruku oky sítě, na které rostliny visí, abych posbírala i švestky mezi nimi a … zůstala jsem zírat. Místo okurek mi tam rostou švestky. Že by se mi zkřížily? To jsem pak lepší než pověstný Mičurin!

A ještě jednou

Věřte nevěřte, já vám to radši vyfotila. Obrázek nic moc, ale švestka je tam vidět hezky. Jenom nevím, jak taková okurkošvestka chutná. Neměla jsem odvahu ji ochutnat a tak padala rovnou do kvasu.
Tak a o čem bych napsala teď? Že bych zkusila tu politiku?
Tak nám … nezabili sice Ferdinanda, to by si mohl někdo zkusit! Pejsek Ferda je můj společník a kamarád!
Ale v lednu příštího roku se zvýší důchody. Už se o tom mluví dlouho, o tom, jak vysoký počet seniorů žije na hranici chudoby, hlavně ženy a starší ročníky. Otevřela jsem si ze zvědavosti diskuzi pod jedním článkem na Seznamu. Tolik nepochopení, závisti, odsuzování!
Samozřejmě, že tohle zvýšení nevyřeší všechny problémy. Pořád tu budou skupiny starých lidí, kteří celý život pracovali a nyní taktak s penězi vycházejí. Samozřejmě že i mladí potřebují po moci s bydlením a zakládáním rodiny. Ale proč tolik té nenávisti a zášti a nepochopení? Copak ti lidé nemají rodiče, babičku, dědečka? Nebo pocházejí z tak rozvrácených rodin, že jim tihle rodinní příslušníci nic neříkají? Nevím. Ale můj po včerejšku ještě labilní žaludek odmítl spolupracovat a razantně mi nakázal diskuzi zavřít.
Asi půjdu radši znovu na ty švestky.

9 thoughts on “Deník postarší dámy (úterý 28.8.) – Dáma na švestkách

 1. Přidá se důchodcům a jindy zase někomu jinému…. Mladší ročníky by měly být spokojené, když důchody narůstají. Alespoň pro ně za pár let bude víc prašulek, až půjdou do důchodu.

 2. Však ono se jim to vrátí, jak už jsem psal v jiném článku. Žádný respekt k starším a myslí si, že jim patří svět. Pozdravit to neumí, je tomu 20 let a začne vám to hned tykat. Horší ale je, jak si to člověk nechá líbit.

  1. jjo, děti jsou drzé a sprosté … kousek od nás bydlí učitelka na střední škole. Jak ta se těší do důchodu! Co ta už si vyslechla, a to nejen od dětí. Oni totiž někteří rodiče nejsou o nic lepší. Dětí se zastávají a hledají chybu u učitele. I oni dokáží být pěkně sprostí a nevychovaní. Pak se ovšem učitelka nemůže divit, jak se chovají jejich děti. A takových je hodně.

   1. Myslím, že na tohle máme špatné zákony. Učitel= jsou bezmocní, nemají na ty drzouny žádný trest ani páku

 3. Že prý jsou ráno plný krámy důchodců – to jsem taky několikrát slyšela. No a co? Kdy tam mají jít? Odpoledne, když tam jdou lidi z práce?? My taky neříkáme, že jsou plný krámy mladých…. člověk aby se bál jít nakoupit, aby neslyšel nemístné poznámky ….. hlavně, že Vás zastaví s nataženou dlaní, abyste přispěla na to či ono – zastavily mě dvě mladé holčiny – a – “nedala byste něco na děti …,” řekla jsem, že NEDALA, neumíte pozdravit, nemáte ani “ceduli” a kasička vypadala jak plechovka od leča….., to mě tedy vytočilo …

 4. Tak švestku na rostlině okurky jsem ještě neviděla…. 🙂 ale kdo by to mohl vysvětlit, že? Napadl mě doktor Větvička. Má i svoje stránky, kam dotaz napsat.
  Že přidají něco peněz důchodcům se mladým moc nelíbí, asi zapomínají na to, že i oni zestárnou, čas naštěstí měří všem stejně….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *