Deník postarší dámy 21.8. 2018 (úterý)

Deník postarší dámy 21.8. 2018 (úterý)

Dovolte, abych se představila těm, kdo na můj blog zabloudili poprvé či sem nahlíží jen velmi sporadicky..
Vy, kteří mne už znáte, máte dnes volno.
Jsem opravdu postarší dáma. Založit tenhle deník mne napadlo, když jsem dnes stříhala živý plot.
Nevím, proč zrovna při téhle činnosti. Snad jemné vibrace z elektrických nůžek mírně dodaly tolik potřebnou životní energii mým mozkovým buňkám, které v tomto parném létě stávkují. Odmítají vymýšlet cokoliv nového a pracují pouze v úzkých  naučených mezích. Nadechnout, vydechnout, spánek, jídlo …
V normálním provozu mívám spoustu nápadů a činností. Vymýšlím a píšu pohádky, povídám si se svými zvířaty, starám se o zahradu, cestuji, řeším krizové situace, které mne s oblibou navštěvují. Myslím, že zatím docela úspěšně.
Deníku a vám se svěřím s příhodami běžného dne, se svými názory na nějaké události a podobně. Nejsem typický extrovert, takže nečekejte žádné intimnosti.  Například vám nenapíšu, jakou nosím velikost podprsenky. Rozesmálo vás to? To se mi skutečně stalo.
Jsem vdova, s manželem jsme se měli velmi rádi, ale umřel mi. Truchlila jsem (nepřeháním, to slovo sem patří, opravdu jsem hluboce truchlila) po něm dost dlouho, ale pak se mi samota začala zajídat. Mám spoustu přátel na internetu, píšeme si zprávy, telefonujeme, pořádáme návštěvy a setkání. Před pár dny jsem se vrátila ze zájezdu do Alp, na kterém jsem byla s Hankou, jednou z internetových kamarádek. Ale přímo okolo sebe mám dobrých známých málo. Většinou neunesli, že jsem odmítala smutnit podle jejich předpisu a “dobrých” rad a kontakty omezili. Já dotruchlila a kontakty se neobnovují. Tak se stalo, že za jednoho dlouhého osamoceného večera jsem nahlédla na Seznamku. Pán se chytil, odepsal – a chtěl vědět tu velikost. No, co vám mám povídat – jsem sama i nadále. Ale “velký bratr” vidí. Od té doby se mi pravidelně na ploše zobrazují upoutávky na všechny Seznamky, které jsou v Česku k mání. A kdyby jen to. Také upozornění na různé internetové obchody se spodním prádlem.

Takže asi tak. Snad vás můj deník zaujme, pokud ano, byla bych moc ráda, kdybyste své názory a rady napsali do komentářů.
A aby to nebylo moc jednotvárné, občas deník proložím napsanými pohádkami nebo jinými články.
Dnes sem ještě přidám jako poctu zemřelému manželovi povídání o tom “Jak jsem se vdávala”,  původně zveřejněné na portále i60.
Třeba vás pobaví.

9 thoughts on “Deník postarší dámy 21.8. 2018 (úterý)

 1. Já si deník psala asi od 10 let až do té doby, než jsem se vdala. Pak už na to nebyl čas, ani chuť.
  Ale jak jsem si ten deník teď připoměla, tak ho najdu a dopíšu tam alespoň něco za každý rok, abych tam alespoň něco doplnila.

 2. A ještě něco k té velikosti podprsenky 🙂 – taky bych nikomu nepsala svoji velikost, hhi – ještě by se mohli polekat :-). Jen pro zasmání bych mohla napsat, že když jsem opravdu běžela do práce, tak napřed “letěly” prsa a potom já :-), hhi ….

 3. Deník je fajn, pokud se něco děje a člověk by na to neměl zapomenout. Já si deník nikdy nepsala a teď už s tím začínat nebudu. Taky není co psát, bylo by to pořád stejné. Ráno vstát, uvařit, uklidit, nakoupit, vyprat a hlavně hlídat. Máme dvě cácorky a je to naše veliká radost. Kolikrát mají svoje hlášky až to po nich i opakujeme :-). Jak to jde, jsou u nás a jezdí sem – zatím – rády. Ta menší jezdí i v týdnu, ze školky to ještě omluvit lze. Jinak si ráda přečtu, co je nového u Vás :-). Mějte se fajn a taky někdy odpočívejte :-).

     1. To je hláška z filmu Tři veteráni (kucíííí, já mám frňákovník! 🙂
      sluha: Veličenstvo, něco se děje!
      král Pikola: Něco se děje… To je normální. Jinak by nebyly dějiny.

     2. No vida, zase vím něco nového 🙂 Ten film jsem viděla několikrát, alr tahle hláška nějak unikla mé pozornosti 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *