Hrušky, kočka a krtek

Hrušky, kočka a krtek

Máme tady už pár týdnů horké léto, je vedro a dusno. Naštěstí je aspoň občas přerušeno chladnějšími dny, někdy dokonce i zaprší. Našemu okresu se bohudík letos vyhýbají přívalové deště a potoky se drží v korytech. Ale i tak jsou to docela muka, když se vykopu na zahradu. Už jsem sklidila drobné ovoce, kvetou mi po druhé maliny. Otrhala jsem hrášek, ve svazcích suším cibuli a česnek, postupně sbírám rajčata a okurky.
Švestky lámou větve stromů a vítr se snaží co může, aby jim odlehčil. Na trávě je skoro modro od polozralých švestek – a na větvích toho moc neubývá. I jabloně jsou obsypané.
Nyní sbírám hrušky hniličky. Padají víc než o měsíc dříve. Včera jsem také sbírala. Házela jsem hniličky do kyblíku a brblala si pod nos. Bylo mi horko, bolelo mne od toho sbírání v zádech a vítr mi jednu hrušku, ještě docela tvrdou, hodil přímo na bederní páteř. Lekla jsem se, poskočila a – zakopla o krtinec. Ještě že jste nemohli slyšet ta slova, co ze mne vyletěla. Na střeše kůlničky seděla kočka Bětka a bez hnutí  mne pozorovala.
Dnes ráno jsem se opět vydala na sběr, dříve, než se do padanek pustí vosy a sršni. Natáhla jsem ruku ke dveřím v zadní předsíni –  a padl mi zrak na kočičí stolek. Vedle misky s kočičími granulemi je uložený krtek. Pěkný, tlustý, vypadal jak plyšová hračka. Já vím, že krtci jsou chránění, ale…

Myslíte, že mi ta kočka rozuměla?

13 thoughts on “Hrušky, kočka a krtek

 1. Kočičky jsou naši miláčci.
  Krtkové taky, ale když bydlí jinde, než u nás na zahrádce. Na jaře jsem nedělala nic jiného, než pořád rozhrabávala krtince.

 2. Jak je taková hromádka jenom jedna, tak to není žádná hrůza, ale jak je jedena hromádka vedle druhé, tak to už je horší.

   1. To jsem se zasmála, to je fakt …. trochu odbočím – takhle manžel zakopl na zahrádce 🙂 a hádejte o co … o celer – byly tam jen tři (hlavně kvůli nati), no a ten jeden byl dost vystouplý 🙂 – muž se natáhl jak široký, tak dlouhý …ani nemusíme mít doma krtka :-)….

    1. Babičko, skoro to vypadá jako vtip 🙂 Hlavně že se manželovi nic nestalo. A celer šel za trest do polévky, ne?

 3. Kočky nejsou tak hloupé, jak se o nich píše … takže si myslím, že Vám rozuměla dobře :-), ale spadnout mi něco na záda, tak bych se taky neudržela, hhi. Jinak krtek je moc hezký tvor, kolikrát jsme ho viděli u nás na zahrádce. Dokonce se objevil i na našem hrobě na hřbitově.

 4. Nic proti krtkům, ale na druhou stranu, co na nich může být chráněného? Vždyť dělají na zahradách jenom škodu.

  1. Že? A ještě žerou žížaly, které nám zahrádkářům dělají kompost 🙂 Ale jinak to jsou moc hezká zvířátka, bylo mi ho docela líto. Opravdu vypadal jako krteček z pohádky, když tam ležel naservírovaný vedle misky s kočičími granulemi.

   1. Jak to nebyl ten pohádkový co měl kalhoty s kapsou, tak to snad ještě taková hrůza nebyla, ne?

    1. Neměl kalhotky, to je pravda, ale byl mu hodně podobný. Ten kalhotkový by ale určitě nedělal kupičky mně pod hruškou a kočku by mázl lopatkou po čumáku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *