Já chci jaro!

Já chci jaro!

31. 1. 2017

Ta zima mne už nebaví. Vyjdu na dvůr a uklouznou mi nohy. Chci vyvenčit psa, a on po pár metrech naléhá na to, ať jdeme domů, prý mu mrznou tlapičky. A to mne předtím hodinu popoháněl, ať už konečně odložím tu knížku (vařečku, vysavač) a jdu s ním ven. Nechodím cvičit do vedlejší obce, protože nemám dobré spojení na zpáteční cestu. Přes pole to sice není daleko, ale po tmě, ve sněhu a náledí se mi nechce. Autem v zimě nejezdím.

Stála jsem dnes u prosklených dveřím na dvůr a mračila se na svět. Sluníčko dnes radši nevylezlo, asi toho už má taky plné zuby. Ani sýkorky, které prováděly nálet na krmítko, mi náladu nezvedly.
Jak tak naštvaně koukám, oko zahlédlo nějaký malý pohyb dole u podlahy. Pěstuji si tam rostlinky rýmovníku. Slyšeli jste o něm už někdy? Používá se jako koření v kuchyni, a když pomnete lísteček v ruce, uvolní se tak pronikavá vůně, že vám protáhne nos, kdyby rýma byla sebesilnější. Aspoň tak mne o tom ujišťovala kamarádka, která mi odnože poslala. Nemůžu potvrdit, zatím se mi naštěstí letos nachlazení vyhnulo, a doufám, že to tak vydrží i nadále.
Ale k věci.
Samozřejmě jsem automaticky koukla, co se to tam hýbe.
Moucha! Ona tam při zemi na zácloně seděla docela obyčejná moucha!!
Nevím, kde se tam vzala, odkud vylétla. Z květináčků s rýmovníkem určitě ne, prý svou vůní hmyz odpuzuje.
Ale to mi je jedno. Jak jsem ji tak pozorovala, začala ve mně klíčit naděje. Vylétají mouchy! Jaro se blíží!
Už aby to bylo.

8 thoughts on “Já chci jaro!

  1. Tady je sníh vidět už jen někde na trávě…, i sněhulák se nějak zmenšil…, je docela teplo, 5st., už by to mohlo vydržet…..

  2. Matyldo, doufám, že si ten pozdrav jara nezašlápla. Jedna moucha mne nerozhází, ale když jich díky oteplení vylezou mezi okny stovky, to je vymetání ven!!! I já se těším na jaro, už je toho sněhu moc, zvlášť tady u nás v Liberci nebere konce.

    1. Že jo, Evi. Já vím, že jedna moucha a jedna vlaštovka jaro nedělá. Ale věřím, že kdyby mělo ještě být mínus dvacet, tak ty potvůrky nevylezou. A nezašlápla jsem ji, ale vyhodila na sníh. Ať si ji tam sezobne nějaká hladová sýkorka 🙂

  3. Jaro je moje nejoblíbenější roční doba a dneska, když jsem koukala z okna, cítila jsem ho ve vzduchu, i když máme zatím sněhu kopy.

  4. Také se nemůžu dočkat jara! Hlavně, abych už mohla na zahrádku a venku to hezky vonělo.
    Ten rýmovník by se hodil.

  5. U nás už je čvachtanda s ledovkou dohromady :-(, tam, kde je sníh, tak to taje a zároveň mrzne. Je to tak zvaně “o hubu” jít ven jen k brance. Copak chodník, ten je fajn, ale u vrátek jsou zmrazky. Když se postavím ke vratům, mohu sjet až ke garáži po klouzačce. Díky, nechci. Chci taky už jaro a rozkvetlé fialky …..

  6. No na jaro se už moc těším, jestli ale moucha předpovídá jaro to nevím nikdy jsem o tom neslyšela, ale také člověk nemusí znát vše.Momentálně si užíváme pravou ladovskou zimu, která tady už dlouho nebyla a je to krásné, i když u nás je po včerejšku už obleva, to bude čvachtanda. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *