Jak zvoní jaro

Jak zvoní jaro

Mračím se nad klávesnicí a v hlavě mi šrotují slova a věty. Vymýšlím pokračování jedné pohádky.
Nemůžu se soustředit, něco mne pořád ruší. Uvědomila jsem si to až po chvíli – někde něco zvoní. Tlumeně, z dálky…
Kde mám mobil? Někdo mne prozvání, kde jsem ho zase, zatraceně, nechala?
Vyskočila jsem a chci pro něj běžet do vedlejší místnosti, když v tom mi padl pohled na stů. V poklidu, mlčenlivě tam odpočívá mobil.
Takže ten to není. Co to ale pořád zvoní? Že by se ten zvuk nesl z venku?
Vyšla jsem přede dveře, poslouchám, ale všude je klid. Hm, takže odtud se to taky nenese.
Už jsem se otočila zpět, když jsem si uvědomila, že bych taky mohla nakouknout do poštovní schránky, umístěné na brance. Seběhla jsem tři schůdky, málem uklouzla na zmrazku. Ale schránka je prázdná.
V tom to zase slyším, zvuky se nesou ze zahrady.

sedmikrásky

To nějaký ptáček tam hlasitě dává najevo, že ho ta zima už taky nebaví. V jeho podání to opravdu na první poslech zní jako hlas zvonku. Crrrr, crrrr!
Už vím. To přece zvoní jaro u dveří 🙂

14 thoughts on “Jak zvoní jaro

 1. Víno mám ostříhané a teď přijdou na řadu stromky. Pak se vrhnu na hrabání suché trávy a už teď mě z toho bolí záda.

  1. Mě záda bolí ani nemusím nic hrabat, jsem ráda, že uvařím a sednu si. Už mě to drží zítra týden a asi to bude ischias :-(. A hlavně, mě to nebavíííí!

    1. Ke všem práškům beru ještě Ibalgin – píše se, že se mohou 2 tbl každé 4 hod., tak beru, ale že by velký posun – to tedy není :-(. To jsem ještě neměla, no všechno je jednou poprvé … :-).

 2. Tak jaro už sice zazvonilo, ale jen prý na chvíli a má opět mrznout. No jo – to ta příroda si dělá co chce a paní zima ještě nechce odejít. Má už stejně ale namále, tak se může snažit jak chce…..:-)

 3. Cililink – jaro už zvonííííí – je teplo 12° a má ještě tepleji. Tak se konečně venku ohřejeme. Už jsem uložila zimní kabát, tak už ho snad vyndavat zas nebudu :-).

 4. Včera jsem to už nevydržela a šla jsem okukovat zahrádku, co bych tak mohla udělat. Najednou jsem si vzpomněla, že jsem ještě neostříhala víno. Tak jsem vzala zahradnické nůžky a vyrazila na to.
  Teď jsem spokojená.

 5. Dnes máme -13°, mráz nepolevuje, ale prý se máme těšit na neděli, kdy se začne oteplovat. V tom mrazu se ani nechce vystrčit nos ven ze dveří. Nejradši bych zimu prospala. Začíná vylézat sluníčko, no, má co dělat, aby rozpustilo jinovatku ….

 6. Já jaro vždycky cítím, když vyjdu ven. I když je ještě zima, prostě ten vzduch nějak jinak voní. Zatím ale vůbec nic. Tady je opravdu pravá zima. Sníh a mráz, jako by měli přijít vánoce. Naštěstí máme sníh, protože ty holomrazy nadělají spousty škody.

 7. Je taková zima jaká má správně být. Když bude teplo, tak příroda začne předčasně pučet a to není dobře. Takže ať je tak jak je. A na jaro si ještě počkejte.

 8. Dnes mráz -11°, tak snad ty růže se vzpamatují, už měly pěkně našlápnuto a ejhle – už je to tady! Hlavně ale, ať nepomrznou ovocné stromy, nebo se bude všechno ovoce zas dovážet a my se nedoplatíme. Úplně stačí, že se dováží jablka, kterých tu bylo vždy habaděj a na každé mezi. Jablka za 30 Kč/kg je dnes normální cena, což jsem ještě moc nepochopila a chuť nic moc. Nemá cenu ani kupovat touto dobou jahody, okurky, rajčata a i ředkvičky stojí za starou belu. :-(.

 9. To je fakt, jaro přijde brzy …, sedmikrásky kvetou, Terezka mi natrhala do vázičky, ale na narcisky si musíme ještě chvíli počkat. Už nám tu ale vykukují ze země první lístky hyacintů a začínají pučet růže. Snad už nebude ani žádný velký mráz. Ráno jsme měli -1°, ale odpoledne 6° a sluníčko svítilo i hřálo :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *