Mám doma dítě Lilinku

Mám doma dítě Lilinku

Dá se říct, že jsem teď měla velmi špatné období. No jak taky, blíží se zima, a já ty deštivé podzimní večery nemám moc ráda. Při výhledu, co na mne zase čeká, jsem pomalu upadala do podzimní depky.
Donutila jsem se upravit text knížky, pak pohádku pro Babičku11, vyjela jsem na návštěvu do Strakonic, byla jsem s bandou děvčat (ať někdo zkusí říct, že naše generace nepatří do skupiny děvčat) v Luhačovicích a prožily jsme uchechtaný den v lázních a večer u nás doma. Ale kromě těchto okamžiků jsem byla malátná, bez nálady, hlava vysypaná a neschopná si něco nového vymyslet. Ani na houby jsem se nedonutila jít, a to už je co říct. Asi to zná každý, takové okamžiky nutné regenerace.
Jenže jak z toho? Přece nebudu takto živořit celé to následující zimní období?
Rozhodla jsme se jednat.
Psychoterapeuti tvrdí, že v každém z nás jsou tři osobnosti. Jedna ta původní, přírodní, živočišná – nebo nevím jak přesně se nazývá.
Druhé je dítě v nás, chová se tak, jak jste se chovali vy v dětství.
A ta třetí je rozumová, vytvořená životními zkušenostmi, úspěchy, karamboly, poznamenaná výchovou v dětství a postoji lidí kolem vás.
Rozhodla jsem se, že si podle rad psychoterapeutů k sobě nastěhuji své imaginární dítě.
Ne, nejsem cvok, Ale když to má opravdu pomáhat potřebným, proč by to nepomohlo i mně? Tu rozumovou osobu tu nechci. Na co? A proč? Dítě je bezprostřednější, třeba s jeho pomocí přijdu na to, proč jsem poslední dobou schlíplá jak slepice v dešti.
Tak. Jmenuje se Lilinka, a je to hrozně umazlené děcko. Sedí tu vedle mne (jako, samozřejmě) a pořád mi strká prstíky do klávesnice. Líbí se jí, jak to ťuká. Ještě nikdy jsem nemusela opravovat tolik překlepů jako dnes.
Nech toho už, Lilinko. Lilinko, slyšíš? Lili…
No tak. Omylem jsem jí přiskřípla prstík pod klávesnici. Brečí. Musím ji ukonejšit a dát spát.
Tak dobrou noc 🙂

 

A tu kytku srdíčko jsem sem dala jen tak. Pro Lilinku.

7 thoughts on “Mám doma dítě Lilinku

  1. Tak o tomto způsobu jsem ještě neslyšel. Imaginární děcko. To už bych si asi pořídil spíše nějakého zvířecího společníka.

  2. Když Vám to pomůže, je to jen dobře. Já jsem asi ta původní, přírodní :-), beru vše tak, jak to je. Jednou líp, podruhé hůř. Tím narážím spíš na zdraví, než na nálady. Myslím, že náladová nejsem a i když taky zimu ráda nemám, stejně je hezký sníh na stromech a v televizi pěkný seriál. Člověk si musí najít vždy něco hezkého každý den, aby byl spokojen :-).

      1. No, já se už dávno naučila negativa nepřijímat, jsem ráda za to, co mám a netoužit po něčem, co a nebo na co nemám, a nejedná se o finance. Myslím, že imaginární “něco” si nebudu představovat :-). A pozdravujte Lilinku – (mimochodem – mě taky ve škole říkali Lili :-).

  3. Tak to bude ta rozumová, unavená životem. Zkuste jí nabídnout čokoládu 🙂 A protože je imaginární, nemusíte na ní šetřit. Z imaginární čokolády se nepřibírá 🙂

  4. Taky jsem bez energie, nějak to podzimní počasí na mě působí. Lilince posílám pozdrav a pokud Vás rozveselí, budeme jen rády. To o těch třech osobnostech v nás si musím zapamatovat, je v tom veliký kus pravdy. U mě teď převládá ta nevrlá ženská a nechce se dát vyhnat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *