Notebook

Notebook

Před dvěma dny jsem si přivezla domů nový notebook. Velkou krabici jsem doma postavila na stůl a šla po svých. Normálně jsem neměla odvahu ji otevřít a pustit se do toho. Zalekla jsem se nového učení, hledání programů a zadávání hesel. Až k večeru jsem krabici otevřela, vytáhla notebook a připojila.
Lidičky, naskočil hned!
Já jsem totiž zrovna v prodejně požádala takového velmi šikovného mladého muže, aby mi ho zprovoznil. Měl pochopení a pustil se do práce. Když jsem ho pak sledovala, jak zadává příšerně dlouhé číslo, které je uvedené někde na zadní straně počítače, tak jsem si k tomu rozhodnutí okamžitě v duchu pogratulovala. Je mi úplně jedno, že jsem možná vypadala jako úplný – no, nechce se mi psát přímo blbec, ale rozhodně totální neznalec moderní techniky. Mladý muž mi pak ještě stáhl antivira, ukázal mi, co jsem chtěla vidět, a naučil mne, co jsem chtěla umět.
A tak jsem celý večer seděla, listovala na známých stránkách a radovala se.
Horší to bylo druhý den. To jsem se pustila do zadávání hesel, zprovozňování účtu banky a podobně. Notebook si postavil hlavu a rozhodl se některá hesla ignorovat. To už mi do smíchu nebylo, padla i nějaká slova, jako třeba placatý fujtajbl, a podobně. Ještě že mám po ruce chytré lidi. Poradili mi na íčku, večer se připojil syn.
Vzpomínala jsem, jak někdo někde zmínil jednu knížku – nepamatuji se, kdo ji napsal, ale jmenuje se “Mami, enter!” Ten autor moc dobře věděl, o čem píše. Včera by do ní mohl připsat novou kapitolu.
Už mi zbývá jen přijít na to, kam mám ukládat stažené fotky, a taky se teď chci naučit jejich úpravu. Když už mám ten nový notebook 🙂
Kdyby vás zajímalo, co je to za prodejnu, tak je to Giga Computer. Ale do prodejny za tím šikovným prodavačem se už nedostanete. Firma pobočku ve Zlíně zrušila, měli otevřeno jen do soboty, a  to je dnes. Ještě jsem stihla tam dopoledne zavolat a nechat si poradit po drátě s jednou maličkostí.
Škoda.
Tak, a teď budu psát. Už se nemám na co vymlouvat, pustím se do toho. Hned zítra budu pokračovat v rozepsané knížce, pohádkách…., jé, já mám práce 🙂

11 thoughts on “Notebook

 1. Super, teď už se můžeme těšit na spousty nových pohádek.
  Já mám také raději počítač, nějak mi ta myška přirostla k ruce. Přeji Vám Matyldo hodně inspirace.

  1. Díky, Bobalko 🙂 Ale já mám taky myšku. S dotykovou klávesnicí mám problémy, tak jsem si sem nechala dát ovládání na myš 🙂

 2. Když jsem měla notebook nový, tak mi trvalo opravdu dlouho, než jsem ho pořádně rozchodila.
  Nejhorší je to, že já klidně něco nainstaluji a až po dlouhé době zjistím, že mi to k ničemu není. Na něco ani nepřijdu.

 3. Notebook je dobrá věc, děti ho mají taky, já ho ale nechci a taky nepotřebuji. Sice nezabere žádné místo, ale jsem zvyklá sedět u stolu, psát si poznámky … jde to i s notebookem, jde to třeba i v posteli :-), vzít si ho ven .., ale na to mi stačí tablet. A když jsem venku, tak počítač mít nemusím. Manžel si ho taky chce koupit, i když má svůj počítač na stole. To je jako s televizí – máme doma čtyři :-).

 4. Se zprovozněním nového počítače si poradí opravdu málokdo a v poslední době už to bývá i u chytrých telefonů. Nemusíte se za to stydět a buďte ráda, že jste to tak udělala. Věřte tomu, že jste si ušetřila čas a cestu zpátky na tu prodejnu. Tak ať Vám to pěkně píše a s novým pomocníkem se co nejrychleji sžijete.

  1. Rojaku, nestydím se 🙂 Všichni nemůžeme umět všechno, a čím je člověk starší, tím hůř mu to poznávání moderní techniky jde. Já naopak napsala firmě recenzi, toho šikovného mládence jim vychválila. 🙂 Byl opravdu nezvykle vstřícný.

   1. To je ale jejich práce a povinnost. Já třeba prodával koberce ve Světě koberců a to byla samozřejmost. Však jak se říká ,,Náš zákazník, náš pán.” Je pravda ale, že na ochotného prodavače je opravdu někdy zázrak narazit.

    1. Někdy je zázrak narazit vůbec na nějakého prodavače …. stává se mi to v Glóbusu – domácí potřeby nikde nikdo, u kytek nikde nikdo, u osvětlení jsme čumákovali asi čtvrt hodiny, než se někdo objevil … prostě – jste v krámě, pomozte si sami, nakupte co nejvíc a u kasy – honem honem, ať už jste pryč ….

 5. Tak přeji hodně štěstí s novým notebookem, ať se vše daří tak, jak se má :-). Do všeho přijdete časem jeho používáním. A my se budeme těšit na nové příběhy, pohádky, fotky z výletů. Tak honem do toho a půl je hotovo :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *