Novinka u nás doma

Novinka u nás doma

Tak jsem vás dnes chtěla potěšit pokračováním Dinosaura, a nějak mi to nevyšlo. Mysl a fantazie stávkovala. Za to jsem uspěla v jiných věcech, spoustu toho zařídila, a taky se teď s vámi podělím o jednu novinku.

Je nás doma o jednoho víc.  To jsem šla večer s Ferdou na procházku, a někdo se k nám přidal. Nebo spíše něco. Je to takové mrňavé, asi jako mé dvě pěsti – a to nemám pěsti nijak velké – černobílé, drzé a mňouká to. Kotě. Buď se zatoulalo nebo ho někdo vyhodil, nevím. Pokud zjistím, že ho někdo hledá, tak samozřejmě vrátím. Šlo za námi ale celou cestu, tam i zpátky. Ferda byl ohromně nadšený a okamžitě se pokoušel spřátelit. Kotě se hrbilo a varovně hrdelně vrčelo. Ferdys mával ocasem, že málem způsobil vichřici, kotě se k němu přibližovalo víc a víc, až ho nakonec škráblo na nose. Ferda okamžitě odběhl pryč očuchat několik hromádek, a kotě za ním. Musela jsem Ferdu omezit na svobodě, dostal vodítko, jinak jsme dnes nedošli zpět domů.

Byl na nás asi pohled! Já v čele, za mnou vodítko natažené na maximum, na jeho konci couval pes, za psem hopkalo kotě.
Teď jsou spolu v zadní předsíni. Kotě si to tam už prohlédlo, sedí na kočičím stolku a baští granule. Pro jistotu jsem mu na stolek dala i vlastní mističku s vodou, obávám se, že by jinak zhynulo žízní. Protože Ferda v seznamovací euforii do něho neustále strká tlapkou či nosem. A taky jsem jim nechala otevřené dvířka, klapku. Aby kotě mohlo ven podle potřeby. Doufám, že mi vzadu nenechá za mou dobrotu nějaký poklad.
To jsem zvědavá, jak to dopadne. Asi se tam budu muset zajít podívat. Začíná tam být nějak rušno.

6 thoughts on “Novinka u nás doma

  1. Tak co kotě? Zůstalo, nebo dál pokračovalo v poznávání světa? Ferdovi by asi začalo být smutno.

  2. My letos kočku nemáme, chtěla jsem jen bílou, ale je to nějak “nedostatkové zboží”, a je fakt, že mi tady to zvířátko chybí …., ale zase je dobře rybičkám v jezírku, občas vystrkují hlavičku a lapají vzduch /než jim ho ráno pustíme/ a to by bylo něco k chytání pro kočku – jako už kolikrát. Jak kočku nemáme, ani sem moc cizí nechodí.

    1. verusko, Ferda je z kotěte úplně vedle. Chvíli se honí, chvíli do něho kotě buší pacičkami, je to legrace se na ně koukat. a hlavně má Ferdys nového kamaráda, ač je na psí věk už docela dědeček, rád si hraje 🙂

  3. Hned máte veseleji. Mám ráda kočky u nás po zahradě jich kolikrát běhá plno. Naše jsou jen 2.

  4. Kotě asi nenajde cestu zpět, tak se u Vás asi zabydlí a určitě se bude mít dobře, jak se stravou, tak s kamarádem :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *