Zmeškaný hovor

Zmeškaný hovor

13. 1. 2017

Vracím se ze dvora, kde jsem nějaký čas strávila hraním se psem, chystáním si dřeva ke krbákům, zametáním cesty a ometáním auta. Zítra se totiž chystám na velký nákup do městečka deset kilometrů odtud. Co začalo mrznout, sedím doma, autem jsem si na zamrzlé cesty netroufala. Ale teď taje, cesty by měly být volné, uvidíme. Konečné plány upravím podle momentálního počasí.
V pokoji jsem zjistila na mobilu zmeškaný hovor. Hm, neznámé číslo. Ale mám domluvené s několika agenturami, že mi teď po novém roce sami zavolají a navrhnou levné Povinné ručení k autu. Pak si já sama vyberu tu pro mne nejvýhodnější nabídku. Že by se už někdo ozval? Rozhodla jsem se číslo krátce prozvonit, aby věděli, že už jsem na příjmu.
Crrrr, tralalá.
Ihned po spojení s volaným číslem se mi do ucha ozvala nějaká muzika.
Klap, okamžitě jsem hovor přerušila. Takže takhle, ono to je zase nějaké to nedohledatelné číslo? Takový ten automat, co vás prozvání několikrát denně, nikdy vás to s nikým nespojí a jen hraje otravná muzika?
Rozhořčeně jsem chtěla telefon odložit na stolek, když se opět rozdrnčí. Někdo mi z onoho čísla volá zpět.
Chvilku jsem na něj koukala a rozhodovala se.
Hm, to asi nebude ten automat, ti zpátky nevolají, tak že by to opravdu bylo kvůli pojištění auta?
“Haló?” ozývám se opatrně.
“Já jsem tu měla zmeškaný hovor,”říká mi ženský hlas. “Vy jste mi volala?”
“No já měla taky zmeškaný hovor, z vašeho čísla,” odpovídám překvapeně.
Žena na druhém konci měla snahu  mi něco povídat, ale já jsem ji přerušila. “Kdo volá?”
“Tady Lakomá!”
“Já jsem štědrá,” uchechtla jsem se do telefonu.
Ale paní na druhém konci už je v obraze. Vysvětluje mi, že mé telefonní číslo dostala od jedné naší společné známé. Sháněla řemeslníka, no a kamarádka se přehlédla. Zasmála jsem se a nechala dotyčnou pozdravovat. Stane se.
Kamarádce jsem poslala maila. Aby si to u paní vyžehlila a že doufám, že má ona paní smysl pro humor, protože jsem si z ní i dělala legraci.
Ono to jméno tak trochu i provokovalo.
Kamarádka ještě neodpověděla.

P.S. Jméno není originál. Vybrala jsem jinou dvojici protikladných jmen.
P.S. 2  Kamarádka se už ozvala. Smály jsme se obě 🙂

6 thoughts on “Zmeškaný hovor

  1. Já telefon s cizími čísly zkrátka a dobře nezvedám. Nikdy to není někdo koho znám a většinou jsou to takoví ti obchodníci po telefonu a otravují vám život.

    1. Rojaku, já nemám přicházející hovory jen ze známých čísel. Ale dýlery a pod. pokládám téměř okamžitě, hlavně, když mne osloví jménem před svatbou, a zeptají se, jestli mám čas. Nemám. Na druhé straně mi některých volajících je trochu líto. Je to jejich práce a jsou placeni za zařízený obchod. Ovšem, to není můj problém.

  2. Tohle ještě jde a je to úsměvné, jsou ale i telefonáty, co otravují s dotazy, kde jste byli na dovolené, kolik jste utratili….na tohle neodpovídám a hned zavěsím. Ono stačí, když i jen hovor vezmete …a už se vám odečítají peníze.

  3. Sranda musí být ať hraje muzika nebo mluví jedna paní Lakomá nebo druhá paní Štědrá, prostě jedna paní povídala a k tomu jí píseň vyhrávala:))))

  4. Tak to jsem já ta popleta lidičky. Paní potřebovala telefon na elektrikáře, o něj sem požádala další kamarádku, která mi jej přeposlalaSMS, no a pak jsem to nějak pomotala, místo pravého jsem poslala paní číslo na Matyldu… a vznikl tento úsměvný příběh…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *