Deník postarší dámy – Postavím ten dům? – Neděle 21. 4. 2024

Deník postarší dámy – Postavím ten dům? – Neděle 21. 4. 2024

Pejsek Ferda měl v mém životě nenahraditelnou úlohu, nikdy na něj nezapomenu. Jenže Ferdýsek už není.
Dokud tu byl s námi, předsíň a prádelna se musela účelově dělit. Pes bydlel na zemi, kočky si mohly vybrat i vyhlídkové terasy. V noci a v zimě stejně všechny vlezly do jednoho pelíšku k Ferdovi, a všichni navzájem si hřáli záda. Přísně se ale odělovaly prostory stravovací. Jasně, do psích granulí se kočky nehnaly. Zato ty kočičí Ferdovi chutnaly znamenitě, proto misky koček musely být umístěny ve vyšších patrech. Tato nutnost nyní odpadla, misky se přestěhovaly na zem, počet pelíšků také prošel redukcí. První patro se uvolnilo, a tak jsem se pustila do činnosti, kterou jsem už dlouho plánovala. Brzdilo mne v ní jen právě to, že jsem nevěděla, jak to vyřešit prostorově.

Kočka Bětka

Teď jsem do zadní předsíně snesla dlouho skladované krabice a pustila se do výroby kočičího domku a herny. Vytvořila jsem základ dvoupokojového domu s prolézačkami a terasou. Vedle na druhém stolku jsem si připravila krabici určenou jako herna. Chci do ní pověsit něco na tkaničkách, aby si s tím chlupatice mohly hrát. Jenže pak jsem na chvíli odběhla – a bylo zle. V mezičase totiž přišla stavební kontrola a dámy se rozhodly ubytování rovnou vyzkoušet. Do domečku vlezla Bětka, a protože je jako jediná z koček hodně plachá, neměla jsem srdce ji odtud pak vystěhovat. V herně se zabydlela Maja. Důkladně prohlížela holé stěny, ale zatím mi nesdělila závěr šetření. Mia se kontroly neúčastnila a uraženě ležela na sušičce v prádelně, a oproti jiným dnům na mne nemňoukla pozdrav. Asi ji ty dvě odmítly do komise delegovat.

Tož tak. Kvůli možným pozdějším stížnostem obyvatelek jsem si vše řádně ofotila a fotky zařadila do dokumentace. To abych měla pak při kolaudaci důkaz, že mi nebylo umožněno dostavění a úprava domu a herny v řádném termínu. Vše je dosud ve stádiu hrubé stavby. Jen nějaké ty “koberečky” jsem jim tam tedy vložila.

Kdo se taky má koukat, jak leží na holé podlaze, že jo.

Myslíte, že Maja pevnost stěn herny schválí? Jinou tak velkou krabici už nemám.

4 thoughts on “Deník postarší dámy – Postavím ten dům? – Neděle 21. 4. 2024

  1. Libuško ty jsi takový PAT a MAT. Ti se pustili také do všeho a vždy problém vyřešili. A je už jedno zda úspěšně či neúspěšně. Zasmála jsem se také.

    1. Aničko, na tebe nemám 🙂 Já stavím hrubé stavby kočičích domků, ty vytváříš nádherné krajky 🙂

  2. Libuško, Ty jsi bezedná studnice nápadů. Zase jsi mne pobavila. Věřím že kočičáci termín kolaudace neovlivní. Mám ve sklepě jednu krabici od vysavače, pevnou a barevnou. V případě zájmu dovezu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *