Pomóc aneb Já tu kočku asi zabiju!

Pomóc aneb Já tu kočku asi zabiju!

Kotě Pepošek

K dnešnímu dni máme doma jednoho psa a dvě kočky. Přesněji – jednoho kocoura a jednu kočku. Kocoura Simona jsme měli prvního, je velice slušný a dobře vychovaný. Nikdy nezapomene pozdravit a nastavit hlavičku k pohlazení. Teprve pak se pustí do jídla. Kočka se jmenuje Bětka a původně je to bezdomovkyně. Tehdy jsem ji nakrmila a ona se rozhodla u nás zůstat. Zabydlela se v zadní předsíni, kde má pes svůj pelech a přístup psími dvířky.
Předloni se okotila, měla pět koťat. Všechna až na jedno jsme úspěšně rozdali, nechali jsme si jen jednoho kocourka Pepoška. Bětka svého jedináčka řádně rozmazlovala. Asi pochopila, že už další koťata nebudou (raději jsme ji nechali okamžitě sterilizovat), a tak si své mateřství jak se patří užívala. Pepoška kojila ještě i v době, kdy jsou koťata už většinou samostatná. Ale nezapomínala ani na výchovu a pravidelně mu nosila ulovené myši.
Což o to, pokud byly už mrtvé, jen jsme ji s nimi vyhodili a bylo to. Pepošek si na dvoře s myšičkou pohrál, několikrát ji “ulovil” a pak ji zbaštil. Horší bylo, když máma usoudila, že by se syn už měl naučit lovit samostatně. Živé myši začala vypouštět v zadní předsíni na zem. Pepoš po nich skočil, ale protože byl ještě nemotorný, z počátku mu myš vždycky utekla. Schovávala se za gumáky a jiné “zahradní” boty, utíkala do spíže a podobně. Pes se chopil příležitosti a nadšeně pomáhal chytat. Bětka se pokaždé usadila až nahoře na nějaké polici a spokojeně koukala na snaživého potomka. A do toho jsme nadávali a lovili i my. No, prostě nuda u nás nebyla.
Konečně kotě povyrostlo, začalo chodit na lov s mámou a letos na jaře se Pepošek někam na cesty vydal sám. Snad je v pořádku a jednou se šťastně vrátí. V zadní předsíni se rozhostil klid a mír. Bohužel jen na čas. Zasáhl osud a stalo se, že zadní předsíň již není tak využívaná jako dřív. Bětka zůstala stále tou dobrou lovkyní a myši loví dál. No a kam by s tím jinak šla, než se pochlubit domů? Zvláště když tam chybí někdo, kdo by ji s tím vyhodil ven. Donese si myšku a zbaští ji v předsíni pod stolem. Najdu pak na dlažbě  vždy jen skvrny od krve a myší žaludek. Protože si to nechce nechat vysvětlit, začala jsem používat donucovací prostředky. Vybraná místa jsem jí sypala chili paprikou, stříkala Savem. Bohužel, ani jedno moc nezabírá. Pozůstatky kočičí hostiny se objevují dál.
Dnes ráno jsem málem dostala infarkt. Přišla jsem dozadu, pes tancuje před kočičím stolkem a na něco mne upozorňuje. Abyste rozuměli, kočičáci mají prostřeno na svém stolečku. Když měli úplně ze začátku misku na zemi, sežral jim granule pes a pak štěkal, když se chtěli podívat, co má v misce on. Takže dostali svůj stoleček a bylo to. Takže Bětka se dnes zřejmě rozhodla, že bude za dámu, nebude žrát myši na zemi, ale prostře si na stole. A tedy…, ani nechtějte vědět, jak ten stolek vypadal. Tak teď budu ještě usilovněji přemýšlet a shánět, co na tu myšilovku zabírá.

Napsáno 15. 6. 2016

 

15 thoughts on “Pomóc aneb Já tu kočku asi zabiju!

 1. Je dobré mít doma kočku, ta se postará. Jen je to prostě “malý tygr”, co chytá i nepozorné ptáčky….

 2. Každou chvíli na balkoně najdu skvrny po hostině a žaludek myšky.Naštěstí jsem si pořídila síťované dveře,tak s myškou nemůže dál.

 3. To je ale chytrá kočička. Ona neví, že dělá bordel.
  To my lovíme myši sami. Dáváme všude granule a já pak chodím a musím sbírat mrtvé myši. Naštěstí v kůlně a ne v baráku.
  Upřímně, mě by také vadilo, kdyby nám nosila kočka domů myši a tam je baštila.

  1. Je to potvůrka mazaná 🙁 Kdysi dávno jsem ji i s myší vyhodila na dvůr. Druhý den jsem okopávala záhonky a ona za mnou začala mňoukat. Z huby jí trčel myší ocásek, když viděla, že jsem si jí všimla, položila myš a čekala, až si ji vezmu. Nejspíš si myslela, že jsem se den předtím zlobila, že ji dala Ferdovi a ne mně, tak si mne chtěla udobřit. Pochválila jsem ji, poděkovala a myš vyhodila. Ale až když se nedívala 🙂

 4. Vy s tím naděláte. Vždyť je to kočka ne? Kdyby jste měla dům plný myší a ona je tak jen přehlížela, to by jste už mluvila jinak.

  1. Rojaku, když ona je chodí lovit na sousedovic zahradu . A na té mojí je to jedna díra vedle druhé. Asi si říká – co je v domě, není pro mne 🙂

   1. Jakou díru myslíte? Nám se tu na trávníku objevila první díra asi před měsícem. Najednou, zničehonic, ráno tam byla. Když jsme tam strčili klacek, tak skoro celý zapadl, asi metr. Tak jsme díru prolili vodou a nic. Tak muž začal kopat okolo a díra byla vidět pak až za roh. Tak tam naházel různé kameny a díru zasypal, zasel novou trávu. Je to dva dny, co se díra objevila jinde, asi čtyři metry dál. A opět asi stejně hluboká. Kousek vedle vede kanalizace, možná se tamtudy dostala a pak prokousala ven … ještě se nám to nikdy předtím nestalo. Nejprve jsme si mysleli, že se tam nějak propadá zemina, ale asi je to od těch myší.

    1. Babičko, zahrada je podminovaná dírami myšími. Tak před osmi? Sedmi? lety bylo léto docela deštivé, po jednom takovém slejváku jsem se šla podívat , co se kde na zahradě děje a jen jsem zírala. Zahrada je trochu do svahu, a z každé myší díry vytékal a zurčel pramínek. Velké tunely mám na kytkovém záhonu podle plotu. Tam asi žijí nějací myší obři, taky je to věčné a nic na ně neplatí 🙁

     1. Máme vlastní výměník na teplo a trubkami se nám do místnosti prožrala myš (už je to asi pět let), dávala jsem tam sušit zbytky pečiva a viděla jsem je nakousané. Tak muž díru našel a zabetonoval. No a myška si prokousala díru i betonem! Tak nakonec tam dal železnou síťku a znovu zabetonoval. To už myš zřejmě vzdala a od té doby je pokoj. Tu novou díru na zahradě jsme opět zaházeli kousky kamení. Zatím se žádná jiná díra neobjevila.

 5. Když Micina přinesla myš, tak to ještě bylo dobré, větší legrace byla, když chytla krysu a položila ji do boty, které byly venku přede dveřmi. Stalo se tak nejméně 5x. Myši – ještě živé – taky nosila koťatům a ta si s nimi jen hrála. Nakonec je matka vždycky snědla sama. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *