Jaro a kocour Simon

Jaro a kocour Simon

Meteorologové změnili předpovědi – v nejbližších dnech bude zase mráz a padat sníh. Jaro se prý odkládá.
Mrzutě čučím z okna, nebaví mne ani hašteření nějakých ptáčků na krmítku. Už mne to doma nebaví. Chci jít na zahradu, hrabat se v hlíně, sledovat, co kde leze ze záhonu a dumat, jestli jsem to tam opravdu zasadila já nebo to leze nějaký plevel.
Nadávat na to, jak ta tráva rychle roste a zápasit se sekačkou.
Chodit do lesa a přemýšlet, jestli letos houby porostou a nebo náš koutek světa opět minou.
Místo toho sleduji kocoura, jak sedí na plotě a  s hlavou mírně vyvrácenou nenápadně sleduje to ptačí hemžení na krmítku. V tom mne něco zarazilo. Zdá se mi to nebo ne? Vyšla jsem před dům, ptáci polekaně vzlétli a kocour ladně seskočil z plotu. Zamířil si ke mně pro pohlazení. Vzala jsem do do náruče, hladím – je to tak! Kocour Simon už není ta kulička, co se sotva valí.  Loni na podzim rapidně nabral na váze, kila si v pohodě udržoval celou zimu. Nyní je okatě hubenější, za chvíli bude jako každé léto skoro placatý.

rajčata

Simon je lepší rosnička než kterýkoliv meteorolog na planetě, lepší, než svišť Phil v Americe . Ví, že tukovou vrstvu a tlustý kožíšek už letos potřebovat nebude.
Já mu věřím, jaro tu bude co by dup. Hurááá.
Propánakrále, vždyť já  ještě nevysela rajčatová semínka!

23 thoughts on “Jaro a kocour Simon

 1. Tak kočička se nevrátila, ani nevíme, co se s ní stalo :(, ale už máme zamluvené nové koťátko, zatím je ještě u maminky, ale brzy bude mít domov u nás na zahradě.

  1. My taky budeme mít kotě, holky si ho přejí, tak se určitě nějaké u nás objeví. Taky je už zamluvené, jen nevím, jestli bude celé bílé, to bych zase chtěla já, ale ono je to vlastně jedno….. :-).

   1. Hlavně když bude kotě, babičko 🙂 Ty nejmenší jsou nejmilejší 🙂 a ty větší zase dělají radost mazlením 🙂

 2. Jaro už pěkně vystrčilo růžky. Teplotní rekordy jeden za druhým a v dubnu chodit v kraťasech, to se mi už dlouho nestalo.

 3. Občas se stane, že se tu objeví kočka, která je hodně podobná té naší, co se kdysi ztratila. Jak na ni ale zavolám, tak uteče. Tak to naše asi nebude, přece by si musela pamatovat, že tu třeba přes půl roku byla ….

 4. Tak myslím, že jaro už je s konečnou platností tady a na zahradě už se to může zasévat bez starostí. Ještě trochu teplejší počasí a půjdeme do kraťas a krátkých triček.

 5. Tak jaro už nesměle vystrkuje růžky i tady u nás, sluníčko se zase na nás usmívá a mě je hned lépe. Jen jsem smutná, protože nám zmizela naše kočička ze zahrady. Tiše doufám, že se vrátí.

 6. Tak jsem se dozvěděla, že máma Nikolky omylem málem přejela tu jejich kočičku Elinku 🙁 …. no jo, když ona se všude plete, kde nemá a je div, že se to nestalo už dávno. Je to vyloženě kočka domácí, nejraději se válí doma v pelíšku, ani moc netouží chodit ven …, přesto, když z domu někdo odchází – chodí je vyprovodit a motat se kolem nohou ….

 7. “Moudrá” matka příroda nám poslala ráno sníh a teď zase déšť – no uvidíme, jak to dopadne na víkend, slibují “hory-doly”, jak skočíme ze zimy rovnou do jara …. to chci vidět :-).

 8. Už aby tady bylo. Nemám ráda zimu a na jaro se moc těším. Tak kocourku Simone, pošli taky kousíček jara k nám.

 9. Kocoure Simone, já ti věřím a už se těším na jaro.
  Matyldo, pohlaďte za mě ten jeho kožíšek!

  1. Ale opustí, v sobotu se má zase začít oteplovat, tak to ten týden vydržíme. Lepší týden, než dva měsíce :-). Musíme být optimisty a jak se říká: “vydržať” :-). Vy ale – rojaku – máte asi větší zimu, než tady v Polabí….

 10. Jojo, naše kočky taky na zimu hodně přibraly a na jaře se jim kůže pod břichem pěkně houpala, jak zas zhubly. Přitom jídelníček měly pořád stejný. A rajčata? Ty to ještě dohoní. 🙂 Nám už semínka vzešla, i když pomálu, muž zasel také nová později.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *