Čičí, čičí!

Čičí, čičí!

“Haló, čičí,” chodím po dvoře a volám. První přiběhl pes a hned za ním kočka Bětka. Už mají své zkušenosti, vědí, že když přivolávám kočky, dostanou všichni – tedy i pes – nějakou dobrotku. Mám pro ně něco přichystáno i dnes, ale není to ten pravý důvod, proč tady vykřikuji. Kocour Simon není už týden doma.
Naposled jsem ho viděla ten večer, kdy jsem na základě jeho zhublého bříška a menší chundelatosti kožíšku přišla k závěru, že zima letos už prostě nebude. Protože kocour přece nebude hubnout, když by mělo ještě mrznout.
Spletli jsme se oba. Což o to, já se oklepala, víc přiložila do kamen, uvařila si rýmovníkový čaj a popadla knížku. Pes Ferda pochopil (taky na základě zkušeností z minulých let), že na dlouhé procházky mne v mínus deseti prostě nedostane, a je vděčný i za ty krátké podle potoka. Asi mu také mrznou tlapky. Kočka Bětka tento týden zásadně spí v pelíšku se psem.
Simon zmizel. Není. Že by se tak styděl, jak špatně odhadl mrazy v příštích pár dnech? Nevyčítám mu to, vždyť kolikrát nám počasí špatně předpověděli i ti študovaní z televize? Vždyť i tyto mrazy původně být neměly, už se mělo jařit. Tak vocogou? Aspoň vymrznou klíšťata (tedy doufám) a jiné zahradní potvory. Ale co Simon? Pokud nemrzlo, každou noc se někde toulal a domů se chodil jen ve dne nažrat. Při těch mrazivých společně s Bětkou Ferdu vyštvou z psího pelíšku, spí tam spolu v klubku a pes leží vedle nich na zemi. Totiž na starém svetru, já se na to už nemohla dívat.
Ale teď Simon nebyl už několik nocí doma. A to jsou teploty hluboko pod nulou, dnes ráno jsem na teploměru viděla mínus čtrnáct stupňů. A má být ještě hůř.  Bojím se, aby se mu něco nestalo, aby třeba nezmrzl. Neviděli jste ho někde? Statný klidný kocouřisko, šedobílý, takový vesnický krasavec.
“Simonku, vrať se, vše odpuštěno! Čičí, číčí!”

 

15 thoughts on “Čičí, čičí!

 1. Tak Vám musím napsat, že se nám také ztratila kočička ze zahrady, je mi to líto, byla krásná a přítulná. Už týden jsme jí neviděli. 🙁

 2. Cizí kočky se vyplatí. Viděla jsem sousedovic kočku, jak nesla myš . Doufám, že ji chytila u nás, když už nemáme vlastní kočky.

 3. Mohla bych vyprávět o jednom našem kocourovi. Byl moc přítulný ke všem a všude vlezl. Takhle nastoupil do cizího auta – naši sousedé, a mají dodávku. Odjeli i s ním na celý den na výlet, prý asi 100 km a vůbec nevěděli, že ho mají v autě. Když večer přijeli, kocour vystoupil a šel domů…. toho si všimli, když začali vytahovat tašky :-)…

 4. Sousedovic kocour k nám občas chodí a letos jsem ho viděla prvně. Ležel na naší zahrádce na sluníčku.

 5. Strašně rád jsem měl pohádky Josefa Lady a miloval jsem knížku O kocourovi Mikešovi. Teď jste mi jí tím vaším tulákem zase připomněla.

  1. Já tu knížku mám doma, no – tedy měla jsem. Už ji má doma Terezka, jak ji viděla, chtěla si ji prohlížet a furt – co je tady napsáno? ? a proč?? :-), tak už ji má třetí generace …

 6. Že by byl na návštěvě za tou naší kočandou?? Podobný kocourek za ní chodí. Už párkrát jsme ho tam viděli, ale vždycky před námi utekl.

 7. To je dobře, že už se kocourek vrátil.
  Oni se ti kocouři rádi toulají. Nám už odešli dva a bohužel se nevrátili.

 8. Tak co, už máte kocourka doma?
  Naše kočka se jednou schovala u sousedky – v poštovní schránce. Mají takovou po domácku udělanou větší a ona se tam vešla tak akorát :-).

  1. Babičko, jako by věděl, že se na něho budete ptát, přišel dnes. Už jsem měla strach, že se mu něco stalo 🙂 Byl zřejmě někde za kočkami

   1. no tak vidíte, kocouři se rádi toulají, ale taky se rádi vrací domů … určitě jste mu podstrčila i něco dobrého …. uličníkovi 🙂

   2. Kocouři se také rádi perou, kolikrát jsme ráno viděli na zahrádce chuchvalce chlupů. A bylo je slyšet pod okny i v noci, jak na sebe vrčí a rvou se. Ten Váš se nepere? 🙂

 9. K nám se bohužel nezatoulal, to by měl tedy daleko. Ale nebojte, i když zhubl, má kožich, který my postrádáme :-), a určitě se někam “zašil”, třeba k nějaké kočce :-). Domů bude určitě trefit, až dostane hlad a začne se mu stýskat po paničce. Jinak je hodně podobný naší Micině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *