Deník postarší dámy – Fašankový průvod a pusa od kočky – sobota 10. 2. 2024

Deník postarší dámy – Fašankový průvod a pusa od kočky – sobota 10. 2. 2024

Máme tady zase sobotu.
Po několika smutných dnech pod mrakem a občasným deštíkem předpověď včera nahlásila teplo a sluníčko.  A protože tak má být i dnes (zítra prý bude zase pršet), rozhodli jsme se dopoledne vyrazit poprvé na kola. Start jsme nakonec o pár hodin odložili, protože jsme zapoměli na fašankový průvod masek – a já byla zvědavá. Do naší ulice přišli brzy. Napřed místní dechovka, pak dlouhý roztahaný průvod dospělých i dětí v maskách. A mezi nimi místní hasiči.  Sákryš, jakožto už stará bába si dovoluji říct, že tu máme hodně fešné hasiče!
Kluci jeden jako druhý, uniformy jim slušely, čevená líčka také 🙂
Mrzelo mne, že jsem si je nestihla vyfotit, tak jsem o fotky požádala sousedku z ulice. Udělala jsem dobře, ona na rozdíl ode mne fotit umí.
Poté šel Jindra ještě honem dofouknout kola, a při té příležitosti i Darling. Dostal při tom pusu od Majušky, prý za to, že se tak stará. On je totiž Darling v prádelně hned vedle sušičky. Na sušičce má své oblíbené ležení zvědavá kočka Maja a Jindra skloněný k Darlingu měl hlavu přímo v její úrovni. A protože si jí napřed nevšiml, dala mu pusu, aby ho na sebe upozornila.
Takže to jen ve zkratce k dnešnímu fašankovému dnu – a jedeme.
Musíme vyzkoušet, co udělal covid a zima s naší kondicí.

Hezký den i vám všem přeji 🙂

foto – Renata Ondrušková Štenclová

2 thoughts on “Deník postarší dámy – Fašankový průvod a pusa od kočky – sobota 10. 2. 2024

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *