Je strašidlo rozpustné? aneb Jedeme dál

Je strašidlo rozpustné? aneb Jedeme dál

ilustrace Václav nezval

Projekt na HitHitu skončil úspěšně.
Nezáleží  na tom, jakou kdo částkou přispěl. Mne potěšila a zavázala vaše důvěra. Knížka vyjde na podzim, na ni si budete muset  (jak jsem už psala v projektu) chvíli počkat. Ale první Pohádku na přání mám už rozepsanou a další budou hned následovat.
Překvapilo mne i to, kolik z vás přispělo opravdu jen z dobrého srdce a nechce dárek. I na vás ale budu vzpomínat a doufám, že se vám budu moci aspoň nějak odměnit. Jak, to si zatím nechávám pro sebe. V této chvíli ještě nevím, zda mi překvapení vyjde.
Zvláštní poděkování patří i těm z vás, kteří mi na knihu přispěli naprosto anonymně.
Prostě všem, kdo přispěli, od srdce děkuji. 🙂
A žije se dál. Jak jsem psala výše, mám rozepsanou první pohádku. Pracuji na zahradě, vychovávám – opravdu doufám, že nejsem vychovávána – psa Ferdu. Ferdys si poslední dobou osvojil zvláštní zvyk. Skoro každý den okolo půlnoci si stoupne na dvoře nad odtokový kanál a začne do něj štěkat. Asi v něm straší nebo co. Jenže mně nevadí to strašidlo, mne budí to štěkání.  Nevíte, jestli jsou duchové rozpustní?  Protože dnes jsem na to psisko zrzavé vylítla z postele dvakrát. Po druhé jsem sebou vzala konev s vodou. Čoklovi jsem jí jen pohrozila a trochu ho pošplíchla (ale opravdu jen trochu) a pak ji vychrstla do kanálu. Zabralo to. Do rána byl klid, pes už ani neštěkl. Nebo se mi konečně podařilo tvrdě usnout, teď opravdu nevím.
Pokud se teď uchichtáváte, jak jsem hloupá a nevím, co žije v odpadních rourách, smějte se klidně dál. Ale pravděpodobnost si nechte pro sebe. Nekazte mi radost. Mně se líbí mít  v kanále strašidlo. Mohla by o něm být pěkná pohádka, co myslíte?
Ještě se nad tím zamyslím. A teď se loučím. Jdu pokračovat v té rozepsané pohádce na přání.
P.S. pokud někoho z vás teď napadlo, o čem by ta strašidelná pohádka mohla být, napište to do komentáře. Třeba bychom z toho mohli udělat pohádku na pokračování 🙂

 

 

 

 

 

9 thoughts on “Je strašidlo rozpustné? aneb Jedeme dál

  1. Koukám, že strašidýlko stále žije v kanálu, zajímalo by mě, co si s Ferdýskem povídají :-).

  2. V odpadních rourách by mohla žít myška Hlodalka s myšákem Bobískem 🙂 a dělat tam různé lotroviny ….

  3. Normálně bych napsala, že tam jsou krysy, ale v tomto případě tam bude mít domov nějaký bubáček, který se baví tím, že pokřikuje na vašeho psa a ten mu odpovídá a taky se na něho rozčiluje, že mu leze do rajonu.

  4. TAK TO JSEM se opravdu pobavila. Ferdas je opravdu šikulka, přišel na to, že Ti může posílat ” potrubní vzkazy” přímo až do postele. Třeba Tě občas v tom kanále slyší. My jsme doma ve statku měli v předsíni staré umývadlo a odpadní potrubí končilo na dvoře v takové šachtě. Když se někdo v předsíni bavil, byl v té šachtě také slyšet. Takže strašidlo může být nakonec Ferdova panička :)))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *