Deník postarší dámy – Jaro nebo podzim? aneb Jak jsem zašlápla kočku – středa 4.10. 2023

Deník postarší dámy – Jaro nebo podzim? aneb Jak jsem zašlápla kočku – středa 4.10. 2023

Tak že by opravdu už přišel podzim?
Včera jsem tomu ještě moc nevěřila. Mezi mraky vykukovalo sluníčko a bylo teplo. Jen vítr byl trochu silnější, ale střechy to nebralo. Byla jsem se projít po zahradě a všimla si, že se příroda se snad probouzí už do dalšího jara. Schválně jsem vám to vyfotila.

Pořád kvetou a zrají maliny a ostružiny
Fazole začínají znovu kvést
Chtěla jsem zlikvidovat sazenici okurky – a hleďme, ona má nasazeno!A rajčata také.

Převislá begonie, afrikány a další kytky jsou snad stále krásnější. I jasmín, který kvete na jaře, má několik voňavých květů
Rododendron má poupata.

Dnes se ale opravdu ochladilo. Teď večer jsem koukla na teploměr a zírala. Rtuť (totiž líh či co to teď do těch sloupců dávají) klesá pod deset stupňů Celsia. Popadla jsem misku a baterku šla zachraňovat zbývající rajčata v kbelících na dvoře. Ta ve foliáku ať si dělají co chtějí, všechny prostě zachránit nemůžu. Trhám, trhám – a najednou málem vyskočím z kůže. Kde se vzala, tu se vzala – náhle stojím kočce Mie na tlapičce. Zaječela, já leknutím kvikla také, škubla jsem sebou (ale rajčata v misce udržela).

Mia – foto z kočičího archivu

Okamžitě jsem přenesla váhu na druhou nohu – pro změnu jí stojím na ocásku.  Poskakovala jsem tam jak vrabec u rozsypaného zrní, než se mi podařilo položit nohy tam, kde nebyl kousek kočky. Ještě že jsem poslední dobou pár deko zhodila. Mia zůstala nepoškozená (já naštěstí také) a pochopila, že jsem jí ublížit nechtěla. Okamžitě se začala mazlit. Trdlo jedno. Kdybych na ni šlápla plnou váhou, byla by placatá. A co bych já proboha dělala s placatou kočičkou? Nemazlilo by se to, nepokoušelo by se to dostat za každou cenu do baráku (a tam si lehnout na židli a dělat, že tam vůbec není), a hlavně, kdo by se tu pořád pral se svou sestřičkou Majou?

Bětka si na to nepotrpí a Ferda je na to už prostě moc starý pán. To by tu najednou bylo ale až moc ticho!

5 thoughts on “Deník postarší dámy – Jaro nebo podzim? aneb Jak jsem zašlápla kočku – středa 4.10. 2023

  1. No to mi povídej, ten můj strakatej mazlík mi leze pod nohy úplně programově. Co je tma tmoucí, tak jsem si do předsíně a do kuchyně pořídila světýlka “ledky”, abych ho v noci, když “musím”, nezašlápla. On je noční zvířátko a má dovolený volný pohyb, a tak sebou přede mnou plácne a žádá si podrbání mojí nohou po bříšku!

  2. Libuško, příběhy z Tvého dvora nemají opravdu chybu. Hlavně v Tvém humorném podání:))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *