Deník postarší dámy – Když si dáma postaví hlavu, tak …… – čtvrtek 6. 3. 2020

Deník postarší dámy – Když si dáma postaví hlavu, tak …… – čtvrtek 6. 3. 2020

Ten letošní rok mi nezačal ale vůbec dobře.
Místo sněhu a mrazu přišly vichřice, z nichž mi ta první – Sabina – zrušila kus střechy. Napršelo mi do obýváku přes zateplený strop a sádrokartony, a na stropě voda zanechala ošklivé mapy.
Pak jsem šla na operaci oka – a pro velký (ne)úspěch se bude zřejmě akce opakovat.
Odešla mi pračka. Koupila jsem novou – a nyní po měsíci provozu marně čekám na opraváře, který se mi měl ohlásit do dvou dnů po nahlášení reklamace. Zatím je stále nezvěstný.
Do kůlničky na dřevo, u které jsem před dvěma lety nechala opravit střechu, zase teče. Nemůžu přijít na to, kudy.
Bolí mne opět v zádech a při chůzi občas protestuje kotník.
Pokud mi má na podzim tohoto roku vyjít nová knížka,potřebuji nutně sehnat sponzory.
A ještě k tomu řádí po světě to nové neznámé divé zvíře Covid. Jestli se brzy nezklidní, je docela možné, že bude v létě zrušen zájezd, na který se ohromně těším – poznávací zájezd do Finska.
…………………………………………………….
Tak to tedy ne. Nebudu přece doma sedět a vzdychat, co by…, a jak by…., proč ne, když…
Střecha je opravená aspoň provizorně, další je plánováno v létě. Rovnou řemeslníka požádám, ať koukne i na tu kůlničku. A malovat jsem stejně letos chtěla, aspoň už nemám výmluvu, proč to zase letos odložit. Vocogou?

Už se na to jaro moc těším – pokvete kdoulovec

Že mne zlobí to operované oko? Mám přislíbeno, že pokud se to nezlepší, opraví mi ho znovu a rovnou lasserem. Budu to mít grátis – jiní za lasser platí spoustu tisíc. Tak co. Že mi nyní kvůli tomu strach brání jezdit autem? Aspoň ušetřím a na dovolené se za ty ušetřené korunky víc rozšoupnu.
Pračka? Tak pro jednou jsem vyprala větší várku v ruce. Zrovna bylo ten den hezky a teplo, prádlo jsem pověsila ven a do večera mi hezky uschlo. Já jsem přece tak šikovná!
Záda a kotník – bolíte? Dobře vám tak. Doma kvůli vám sedět nebudu. Mně dělá pohyb dobře a tak vám bude dělat také. A vůbec, v neděli jsem pozvaná na výlet. Těším se.
Pokud nevyjde to Finsko, no, to možná oslzím. Vrhnu se místo toho na zážitky. Jeden mám na květen  už naplánovaný – tandemový seskok padákem (vánoční dárek od syna). Když jsem byla poprvé v Alpách, měla jsem při pohledu shora do hlubokých údolí euforický pocit, že stačí zamávat rukama a vznesu se. Od té doby tvrdím, že jsem musela být v minulém životě orlem skalním. A teď, páne jo, já budu lítat! (Prosím, neberte mi mou iluzi! Nechci, aby mi někdo vysvětloval, že mou euforii vyvolal jen nedostatek kyslíku v řídkém vysokohorském vzduchu!)
Co se týká knížky – bude se jmenovat Hanko, utíkej aneb puberťačka v nesnázích. Je to příběh takové trochu rozmazlené městské dívčiny, která chce být ve všem in jako její kamarádky – jenže místo u moře je nucena trávit léto u „trapného“ rybníku. A o tom, co se jí tam přihodilo. Už o obsahu nic víc neřeknu, jen že zápletka je skoro detektivní.
Napsala jsem také novou pohádku. Jenom ji zde nebudu zveřejňovat, byl to příslib za sponzorský dar. Protože od sponzorů mám k dnešnímu dni přislíbenu zhruba polovinu potřebné částky. Na zbytku usilovně pracuji. Prosím, můžete mi dát tip? Znáte nějakou firmu, která podporuje kulturu a chápe, jak důležitá je pro děti četba?
Moc by mi to pomohlo. Předem díky.
Za každý tip, který by vyšel, bych vám pak poslala tu novou knížku. Sponzorům také, a navíc by každá firma by byla uvedena v knize  na seznamu sponzorů.  (A třeba bych jim napsala ještě pohádku 🙂 )
Tož asi tak.
Prostě jsem se zaťala a jak jsem už psala – vzdychat nebudu 🙂
Hurá, venku zrovna přestalo pršet.
Ferdo, kde jsi?
Jdeme na procházku!
………………………………………………
Tady najdete ukázku z nové knížky.
https://www.matyldinopovidani.cz/hanko-utikej-1-kapitola/

https://www.matyldinopovidani.cz/hhanko-utikej-2-kapitola/

https://www.matyldinopovidani.cz/hanko-utikej-3-kapitola/
………………………………………………
A mám už rozepsaný další příběh. O klucích a pro kluky. Jen váhám, jestli ty kluky nemám radši změnit na holky, těm rozumím asi líp 🙂

5 thoughts on “Deník postarší dámy – Když si dáma postaví hlavu, tak …… – čtvrtek 6. 3. 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *