Deník postarší dámy – Nový mobil, houby a já – úterý 6. 9. 2022

Deník postarší dámy – Nový mobil, houby a já – úterý 6. 9. 2022

Tak jsem tady zase dlouho nebyla. Hlavně kvůli různým nemocem, mých i rodiny. No a co, jiní jsou na tom hůř.
V mezidobí se toho zatím i dost událo. Například jsem si koupila nový mobil. Protože ten starý mne měl už dost a prostě a zkrátka přestal fungovat. Vlastně on funguje. Ale pořád na mne mrká. A protože mne to nebaví a znervózňuje, rozhodla jsem se koupit si mobil nový. Docela běžná věc, že ano, není zapotřebí se s tím svěřovat. Já ale musím. Jako každá druhá seniorka (spíše už tedy většina) moderní technologii sice používám, ale moc jí nerozumím. (Syn by mohl povídat. Ještě že mám na notebooku instalovaný TeamViewer.) Takže jsem se vydala do prodejny a vysvětlila jim, co chci a potřebuji. Byli tam dva mladí prodavači, mládenec a dívka. Ať mi nikdo neříká, že mladí jsou povýšení, neohleduplní … a vůbec. Mně moc pomohli. Byla jsem tam dvakrát. První den se mi věnoval mladík. Vybral vhodné modely a napsal mi na papír značky a cenu. Já totiž původně myslela, že mi s konkrétním výběrem pomohou příbuzní na rodinném setkání. Ten papírek jsem tam i vytáhla a příbuzným předložila. Poté se u skleniček různých nápojů rozvinula bohatá diskuze. Mluvilo se o značkách, cenách a funkcích – až jsme nakonec všichni včetně mne zapomněli vybrat, který ten mobil si mám vlastně koupit. Při mé druhé návštěvě prodejny se mi věnovala hlavně dívka. A když píšu věnovala, tak to myslím přesně tak, jak jsem napsala.
Mladík i dívka byli tak slušní, že si ten zážitek nemohu nechat jen tak pro sebe. Navíc během mého nákupu přišli do prodejny postupně dva starší pánové. Každý se svým mobilem a nějakým svým problémem. Mne tedy velmi potěšilo, že nejsem sama, kdo mobilům moc nerozumí. Pány zase to, že jim od problému pomohl mladý prodavač. Nevím, jak se jmenuje, dívka je ale Anička. Jedná se o prodejnu T mobilu v Uherském Brodě. Nenapsala jsem to sem jako reklamu firmy, ale jako mé poděkování těmto dvěma mladým slušným lidem.
Můj nový mobil má spoustu nových funkcí. Jsou mi tedy na nic, protože s nimi neumím zacházet. Ale věřím, že než mu dojde životnost a zase se pokazí, tak se aspoň něco naučím. Hlavně se potřebuji naučit, jak z něho stahovat fotky. Protože fotí parádně, fotky jsou mnohem lepší než z toho starého. Na důkaz jsem sem vložila fotku dnešní návštěvy v lese.
Šli jsme tam spíše jen tak na průzkum, zda už rostou houby, a strávili jsme jejich sběrem jen něco přes jednu hodinu.

Konečně, konečně začínají  růst 🙂

2 thoughts on “Deník postarší dámy – Nový mobil, houby a já – úterý 6. 9. 2022

  1. Já Tě Libuško obdivuji, já bych si na takový moderní telefon netroufla, zlatá stará tlačítková NOKIA. Až doslouží, snad budou takové ještě v prodeji…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *