Deník postarší dámy – Odmlka (úterý 24. 11. 2020)

Deník postarší dámy – Odmlka (úterý 24. 11. 2020)

ilustrační obrázek autor Libuše Heurelová

Už jsem sem dlouho nepsala. Ne, že by nebylo o čem, naopak, bylo toho až moc. A tím vůbec nemyslím světovou coronavirovou pandemii a různá omezení z ní vyplývající. To vše se mých letošních zážitků dotýká jen okrajově.
Těch prožitků, událostí a změn bylo letos až až – a to ještě nemáme konec roku.  Navíc – jsem nejspíše jedna z mála, kterým Covid přispěl do života pozitivně.
Ale psst, o tom možná až někdy později.  Všechno to sem postupně napíšu.
Jen malá ukázka – byla jsem v lázních, dostala jsem elektrokolo (jezdím na něm zatím bez nehod), měla jsem velkou úrodu brambor a cibuli jak dětská hlava (zajímá to někoho?), dozvěděla jsem se, že budu mít nové malilinkaté vnoučátko – holčičku (na jaře, já se tak těším), poznala jsem spoustu nových lidí (a to jen v těch uvolněných týdnech, co by to bylo za davy, kdyby nebyl Covid?), a …. a vůbec, bylo toho o mnoho víc. To nejdůležitější si zatím nechám pro sebe.
Také mi měla letos vyjít druhá knížka. No, nevyjde,  je to jedna z mála mých komplikací pandemie. Potřebovala jsem k jejímu vydání sponzory. Jenže kdo si může sponzoring dovolit, když teď většina firem bojuje o přežití?  Ale příští rok … , no, zatím sem nic psát nebudu, ať to nezakřiknu.
Tak se aspoň pochlubím – napsala jsem zase pohádku. Konečně. On ten můj  tvůrčí blok trval už docela dlouho. Mám z pohádky radost, prý se líbila.
A také už mám rozepsané i něco jiného 🙂
Tak se budu těšit i na to, že mi napíše třeba někdo z vás, zda se  mu líbila (či nelíbila, i to patří k nutné kritice).

P.S. Budou Vánoce – a knížka Rozlouskni oříšek je ještě k dostání. Nakoukněte na odkaz – třeba se bude líbit i vašim dětem (či vnoučatům) 🙂

https://www.matyldinopovidani.cz/rozlouskni-orisek/

4 thoughts on “Deník postarší dámy – Odmlka (úterý 24. 11. 2020)

  1. Tak pohádku jsem přečetla dříve, než tento článek. Pohádka je moc hezká a napínavá i pro dospělé, cožpak asi pak dětičky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *